Biuletyn Informacji Publicznej
GMINY CHEŁMŻA

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • www.gminachelmza.pl
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Banery

 • ePUAP

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.gminachelmza.pl

Treść strony

RO-341-18-4/ 09 Chełmża, dnia 09.09.2009r.

Do wiadomości
Uczestnicy postępowania

           

Dot.  wyjaśnienia treści SIWZ w przetargu pn. „Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży w Dźwierznie”. 

 

W związku ze złożonym zapytaniem przez Wykonawców dotyczącym treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poniżej udzielam następującej odpowiedzi:

 

Pyt. 1.  Technologia układania nawierzchni syntetycznych, w tym przede wszystkim typu sztuczna trawa wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych – są to brak opadów oraz temperatura powyżej 10oC . Czy w związku z tym w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych Inwestor przewiduje przesunięcie terminu realizacji inwestycji na rok 2010?

Odp.  W § 2 ust. 2 pkt 2 Istotnych postanowień umowy Zamawiający przewidział ewentualność przesunięcia ustalonego w umowie terminu wykonania robót m.in. z powodu „wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót – fakt
 ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez  inspektora nadzoru”. Taki zapis da możliwość ewentualnego przesunięcia terminu na skutek wskazanej okoliczności, co nie oznacza że Zamawiający zaakceptuje ewentualny wniosek Wykonawcy o przesunięcie terminu . Jednakże w chwili obecnej jak i po podpisaniu umowy Zamawiający nie przewiduje przedłużenia terminu wykonania zadania, z uwagi na konieczność zrealizowania i rozliczenia niniejszej inwestycji z podmiotami ją dotującymi jeszcze w roku 2009r. do czego jest zobowiązany na podstawie zawartych umów o dofinansowanie w/w zadania. Wobec tego Wykonawca przystępujący do przetargu musi uwzględniać konieczność wykonania w/w zadania w terminie określonym w specyfikacji jako terminie obowiązującym.

 

Pyt. 2.  Czy Zamawiający dopuści nawierzchnię z trawy syntetycznej o parametrach:

- wysokość całkowita: 17mm

- włókna z polipropylenu, stabilizowane UV

- detex: 6600

- ciężar: 2360 gr/m2

- gęstość ( ilość włókien ) 121 800.

Oferowana nawierzchnia posiada Rekomendację Techniczną ITB, atest PZH, kartę techniczną, autoryzację producenta. Nawierzchnia z trawy sztucznej została ułożona przez Nas na wielu obiektach. Zamawiający nie wnosili nigdy żadnych zastrzeżeń co do jakości jak i wykonania ww nawierzchni.

Proszę o dopuszczenie nawierzchni o ww. parametrach co pozwoli na zaproponowanie produktów o równoważnej jakości innych producentów.

Odp. Zamawiający nie dopuszcza zastosowania trawy syntetycznej o innych parametrach aniżeli zostały określone w SIWZ oraz dokumentacji projektowej, ponieważ takie parametry zostały przyjęte przez instytucję dofinansowująca w/przedsięwzięcie.

 

Niniejsze odpowiedzi stanowią integralną część SIWZ.

Metryka

 • opublikował: Pawel Rutkowski
  data publikacji: 2009-09-09 14:43

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 5901
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2009-09-09 14:43