Biuletyn Informacji Publicznej
GMINY CHEŁMŻA

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • ePUAP

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

« poprzedni miesiącmarzec 2023» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.gminachelmza.pl

Treść strony

RO-341-6-3/ 08 Chełmża, dnia 06.05.2008r.

Do wiadomości uczestnicy postępowania

 

               

Dot. wyjaśnienia treści SIWZ w przetargu nawykonanie  przebudowy drogi gminnej nr 100530C Kuczwały – Mirakowo o długości 1000 mb zlokalizowanej na działkach o Nr 77/2 i Nr 101 polegającej na zmianie nawierzchni z gruntowej na nawierzchnię asfaltowo – bitumiczną”

 

W związku ze złożonym przez jednego z Wykonawców zapytaniem dotyczącym treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poniżej udzielam następujących odpowiedzi:

 

Pyt. 1. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie warstwy górnej podbudowy z destruktu asfaltowego
( materiał zabezpiecza Zamawiający, miejsce składowania Kończewice, odległość ok. 11km, załadunek i transport – koszt Wykonawcy ). Czy Zamawiający przewiduje skruszenie zbrylonego materiału (frezowin) na hałdzie, czy koszty te powinien Wykonawca uwzględnić w swojej wycenie? 

Odp. Generalnie Zamawiający nie przewiduje skruszenia zbrylonego materiału (frezowiny). Jeżeli wystąpią zbrylenia Wykonawca powinien uwzględnić koszty rozdrobnienia materiału. W materiale Zamawiającego mogą pojawić się również fragmenty izolacji poziomej tak zwanej geowłókniny ponieważ destrukt pochodzi z mostu drogowego w miejscowości Świecie, gdzie podczas rozbiórki nie została oddzielona izolacja od destruktu. Wykonawca ma obowiązek oddzielenia tych cząstek. Koszt tych czynności należy uwzględnić w wycenie oferty.

 

Pyt. 2. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie zjazdów ( na zjazdy materiał  Zamawiającego, miejsce składowania Kończewice, odległość ok. 11km, załadunek i transport – koszt Wykonawcy?

Czy masę bitumiczną, o której mowa w pozycjach 51, 52 i 53 przedmiaru robót zabezpieczy Zamawiający – zgodnie z zapisem punktu I.11 opisu przedmiotu zamówienia?

Odp. Zamawiający zabezpiecza tylko materiał na podbudowę czyli pospółkę, gruz  oraz destrukt asfaltowy, natomiast masę bitumiczną, o której mowa w pozycjach 51, 52 i 53 przedmiaru robót zabezpiecza Wykonawca.

 

Pyt. 3. Czy poprawny jest zapis punktu II ogłoszenia „ Planowany termin wykonania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy wraz z bezusterkowym odbiorem przez Zamawiającego?

Odp. W ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej Zamawiającego w punkcie dotyczącym terminu wykonania przedmiotu zamówienia omyłkowo zamieszczono zapis określający przedmiot zamówienia jako dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę. Poprawny przedmiot zamówienia to wykonanie  przebudowy drogi gminnej nr 100530C Kuczwały – Mirakowo o długości 1000 mb zlokalizowanej na działkach o Nr 77/2 i Nr 101 polegającej na zmianie nawierzchni z gruntowej na nawierzchnię asfaltowo – bitumiczną tak jak określono to w ogłoszeniu oraz SIWZ. Jeśli chodzi o okres realizacji to podany w ogłoszeniu termin wykonania jest właściwy i wynosi 2 miesiące, licząc od daty podpisania umowy wraz  z protokolarnym bezusterkowym odbiorem kompletnego przedmiotu  zamówienia. Dwumiesięczny okres realizacji podany został także w ogłoszeniu w Biuletynie Zamówień Publicznych na stronie Urzędu Zamówień Publicznych oraz w SIWZ i projekcie umowy.

 

Pyt. 4. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie warstwy odsączającej z mieszaniny piasku i kruszywa naturalnego ( pospółki) ( materiał zabezpiecza Zamawiający, miejsce składowania Zalesie, odległość ok. 7km, załadunek i transport – koszt Wykonawcy).  Czy Zamawiający sprawdzał zagęszczalność tego materiału ?

Odp. Zamawiający nie sprawdził zagęszczalności tego materiału. Identyczny materiał był wykorzystywany w latach ubiegłych do wykonywania dróg gminnych w tej samej technologii i w pełni spełnił wymagane standardy oraz oczekiwaną przez Zamawiającego jakość wykonania przedmiotu zamówienia.

 

Pyt. 5. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie poboczy utwardzonych z pospółki, gruzu budowlanego oraz destruktu asfaltowego ( materiał Zamawiającego, miejsce składowania Kończewice, odległość ok. 11km, załadunek i transport – koszt Wykonawcy). Czy emulsję i grysy na utwardzenie poboczy, o których jest mowa w poz. 64 przedmiaru robót zabezpieczy Zamawiający zgodnie z zapisem punktu I.10 opisu przedmiotu zamówienia.

Odp.  Na utwardzenie poboczy Zamawiający zabezpiecza tylko materiał w postaci pospółki, gruzu budowlanego oraz destruktu asfaltowego pozostałe materiały zabezpiecza Wykonawca.

 

Otrzymują:

1. Adresat

2. a/a

Metryka

  • opublikował: Pawel Rutkowski
    data publikacji: 2008-05-06 15:07

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 9263
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2008-05-06 15:07:15