Biuletyn Informacji Publicznej
GMINY CHEŁMŻA

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • ePUAP

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

« poprzedni miesiącgrudzień 2023» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.gminachelmza.pl

Treść strony

RO-341-3-5/ 08 Chełmża, dnia 20.02.2008r.

Dot. wyjaśnienia treści SIWZ w przetargu na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Gminie Chełmża”

 

 

W związku ze złożonym przez jednego z Oferentów zapytaniem dotyczącym treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poniżej udzielam następujących odpowiedzi:

Pyt. 1.  Czy Zamawiający biorąc pod uwagę czas realizacji zadania dopuści częściowe rozliczenie w trakcie realizacji zadania?, np.

a)                  30% po uzyskaniu map i akceptacji koncepcji,

b)                  60% po przekazaniu kompletnej dokumentacji Zamawiającemu i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę,

c)                   10% po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Odp.  Zamawiający w rozdz. XV SIWZ w pkcie 3 oraz w § 11 i § 12 projektu umowy określił warunki płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia. Z zapisów wynika, że zapłata przez Zamawiającego nastąpi w ciągu 30 dni po wykonaniu kompletnego przedmiotu zamówienia  po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Oznacza to jednocześnie jednorazową płatność po wykonaniu kompletnego przedmiotu umowy, tym samym Zamawiający nie dopuszcza częściowego rozliczania w trakcie realizacji zamówienia. 

 

Pyt. 2. W SIWZ w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający podaje w p. 2 zakres przedmiotu zamówienia. W p 2/1 wymienia się wymóg uzyskania decyzji lokalizacji  inwestycji celu publicznego, natomiast w p.5 podaje, że projekt należy wykonać w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Pytanie: Na jaki zakres zadania istnieje plan zagospodarowania, a na jaki należy uzyskać decyzję lokalizacyjną?

Odp.  W części obszaru objętego zamówieniem uchwalone są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych działek. Plany zagospodarowania przestrzennego obejmują niektóre tereny położone w miejscowościach: Pluskowęsy , Pluskowęsy Obrąb, Zalesie – na mapce dołączonej do SIWZ jest to częściowo teren pomiędzy przepompowniami PS6-PS3PS4-PS5 – po prawej stronie w kierunku południowym. 

Także w miejscowości Nowa Chełmża ul. Szczypiorskiego częściowo teren ten ma uchwalony plan  zagospodarowania przestrzennego – na mapce dołączonej do SIWZ jest to częściowo teren pomiędzy przepompownią PS7-PS8 - po prawej stronie w kierunku południowym. 

Na terenach, gdzie nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Chełmża oraz wymagane jest uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.

 

Pyt. 3.Jeśli na część zadania jest plan zagospodarowania to termin realizacji na październik 2008r. jest realny, zaś w połączeniu z koniecznością uzyskania decyzji lokalizacyjnej już nie. Pytanie: Czy Zamawiający dopuści podział terminowy realizacji zadania?

Odp. Zamawiający nie dopuszcza podziału terminowego realizacji przedmiotowego. Analizując podany w SIWZ termin wykonania dokumentacji wnosi do niej zmiany w tym zakresie określając nowy dłuższy termin wykonania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę . Nowy termin wykonania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę to: w ciągu  8 miesięcy od podpisania umowy  wraz z bezusterkowym odbiorem przez Zamawiającego.

Metryka

  • opublikował: Pawel Rutkowski
    data publikacji: 2008-02-21 10:26

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 9867
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2008-02-21 10:26:44