Biuletyn Informacji Publicznej
GMINY CHEŁMŻA

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • www.gminachelmza.pl
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Banery

 • ePUAP

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

«październik 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.gminachelmza.pl

Treść strony

RO-341-19/ 09 Chełmża, dnia 19.10.2009r.

Dot.  wyjaśnienia treści SIWZ w przetargu na wykonanie przebudowy  klatki schodowej  w istniejącym budynku biurowym z przedszkolem przy ul. Paderewskiego w Chełmży

 

W związku ze złożonym zapytaniem przez jednego z Oferentów dotyczącym treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poniżej udzielam następującej odpowiedzi:

 

Pyt. 1. Czy zakres prac obejmuje dostawę i montaż windy. W ogłoszeniu o zamówieniu nie ma mowy o dostawie windy natomiast punkt 3 opisu technicznego przewiduje wprowadzenie windy. Prosimy o wyjaśnienie.

Odp. Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem nie uwzględnia dostawy i montażu windy.

Pyt. 2. Materiały przetargowe nie zawierają żadnych informacji na temat prac instalacyjnych. Prosimy o odpowiedź na pytania:

Czy w zakres prac nie wchodzą żadne roboty instalacyjne np. instalacja p.poż.?

Odp. Zakres prac nie obejmuje żadnych robót instalacyjnych za wyjątkiem wymiany rury stalowej fi 50 o długości 10mb wraz z 3 szt. hydrantów HP-25. Koszt tych prac należy wliczyć w cenę oferty.

Czy w zakres prac nie wchodzą żadne roboty elektryczne np. przełożenie fragmentów instalacji wew. oświetlenia klatki schodowej.

Odp. Ze względu na to, że obiekt będzie funkcjonował w trakcie prowadzenia robót budowlanych wynikających z niniejszego postępowania instalacje elektryczne w klatce schodowej elektryk z ramienia Urzędu Gminy.

Pyt. 3. Czy zakres prac budowlanych ogranicza się tylko do samej klatki schodowej wraz z zamurowaniem istniejących otworów i wykonaniem nowych otworów w obrębie klatki schodowej.

Odp. Zakres prac ogranicza się tylko do projektowanej klatki schodowej wraz z wymianą wszystkich drzwi prowadzących do klatki schodowej zgodnie z dokumentacja projektową.

Pyt. 4. Czy zakres prac dotyczy robót remontowych w pozostałych pomieszczeniach – jeżeli tak to prosimy o określenie zakresu.

Odp. Zakres prac w ramach niniejszego postępowania nie obejmuje robót remontowych w pozostałych pomieszczeniach.

Pyt. 5. Przedmiar robót nie zawiera pozycji dotyczących robót rozbiórkowych. Prosimy o uzupełnienie przedmiaru robót.

Odp. Roboty rozbiórkowe wchodzą w skład przedmiotu zamówienia tak jak podano w SIWZ w rozdziale I pkt 2 ppkt 1-3, jednakże nie uwzględniono ich w załączonym przedmiarze robót. W takiej sytuacji, gdy wykonawca będzie dokonywał wyceny kompletnego przedmiotu zamówienia zobowiązany jest koszty tych prac uwzględnić w cenie oferty, którą jest cena ryczałtowa i nie podlega ona zmianie w okresie realizacji umowy. Cenę tę wykonawca może wyliczyć poprzez sporządzenie kosztorysu ofertowego i może dołączyć go do oferty ( ale nie musi ). Zamawiający określił w SIWZ rozdział X pkt 3, że „Zaleca się, aby cenę oferty Wykonawca określił na podstawie kosztorysu ofertowego (na ewentualne potrzeby w trakcie realizacji), sporządzonego w oparciu o dokumentację projektową, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót. Kosztorys ofertowy nie będzie brany pod uwagę przy ocenie ofert.” Zakres prac opisano w SIWZ, projekcie budowlanym i innych dokumentach wchodzących  jego skład, co oznacza, że cena oferty musi obejmować te prace. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do jej obliczenia. W sytuacji kiedy Wykonawca nie dołączyłby kosztorysu ofertowego do oferty, jeżeli byłaby taka potrzeba to Zamawiający na każdym etapie realizacji robót może  zażądać od Wykonawcy jego dostarczenia.

 

Niniejsza odpowiedź stanowi integralną część SIWZ.

Metryka

 • opublikował: Pawel Rutkowski
  data publikacji: 2009-10-19 13:59

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 5883
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2009-10-19 13:59