Biuletyn Informacji Publicznej
GMINY CHEŁMŻA

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • ePUAP

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

« poprzedni miesiącpaździernik 2023» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.gminachelmza.pl

Treść strony

RO-341-8-3/ 10 Chełmża, dnia 04.02.2010 r.

Do wiadomości

Uczestnicy postępowania

Dot.  wyjaśnienia treści SIWZ w przetargu na „ Budowę instalacji solarnych i pomp ciepła w Gimnazjum w Głuchowie i w Gimnazjum w Pluskowęsach oraz Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Zelgnie”.

W związku ze złożonym zapytaniem dotyczącym treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poniżej udzielam następującej odpowiedzi:

Pyt. 1.  W związku z informacją słowną, iż z przyczyn technicznych (np. warunki gabarytowe) nie ma możliwości stosowania zamienników niektórych urządzeń występujących jako wzorcowe w projekcie, prosimy o wskazanie, które urządzenia muszą pozostać jako oryginalne (zaproponowane w projekcie). Nadmieniamy, że w projekcie istnieje zapis o możliwości stosowania zamienników. Zamierzamy zastosować zamienniki pomp ciepła firmy Daikin oraz układów solarnych firmy Immergas.

Odp. Jeżeli urządzenia firmy Daikin lub innych producentów mają takie same lub lepsze parametry techniczne (ze szczególnym uwzględnieniem parametrów akustycznych, elektrycznych i hydraulicznych oraz gabarytów urządzeń) to zamawiający nie widzi przeszkód do zamiany.

Wymagania do kolektorów:

1. Wielkość- wymagana powierzchnia czynna (apertury) absorbera  min 2,3 m2

2. Materiał i konstrukcja rur absorbera- pojedyncza rura miedziana ułożona w sposób meandrowy  o odległościach osi sąsiednich odcinków rury  nie większej niż Pmax= 100 mm

3. Typ i materiał obudowy kolektora - płaski / aluminium

Pyt. 2. W projekcie modernizacji kotłowni i układu przygotowania c.w.u. w budynku w Gimnazjum w Głuchowie występują kolektory płaskie firmy VISSMANN VITASOL 200 – F SH 2. Jest to kolektor, o przepływie czynnika roboczego meandrycznie przeznaczony do montażu poziomego. Czy jest możliwość zamiany kolektora płaskiego poziomego VITOSOL 200-F SH 2 na kolektor płaski pionowy, o przepływie u-rurka, firmy IMMERGA CP2?

Odp. W projekcie jako wzorcowe podano kolektory  typu Vitosol 200-F SH2 firmy Viessmann w wykonaniu do montażu poziomego ze względu na lokalne warunki montażu.
Zamawiający nie wyraża zgody na montaż pionowych kolektorów ze względu na obciążenie wiatrowe w stosunku do konstrukcji dachu.

Pyt. 3. Proszę o uszczegółowienie modeli wymienników ciepła we wszystkich projektach (podanie ich pojemności), gdyż symbole wpisane do specyfikacji nie wskazują konkretnych modeli wymienników ciepła.

Odp. W projekcie podano konkretne modele wymienników ciepła (płytowe lutowane) firmy Secespol. W każdym obiekcie zastosowano ten sam typ LB31-150. Podany model wymiennika jest wzorcowym i zamawiający dopuszcza zastosowanie zamienników pod warunkiem  że będą one miały takie same lub lepsze parametry techniczne.
Szczegółowe dane techniczne są podane w załączonej do niniejszej odpowiedzi karcie technicznej .

W przypadku zastosowania przez Oferenta równoważnych urządzeń w stosunku do zaprojektowanych zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego urządzenia spełniają wymagania określone przez zamawiającego (do oferty należy dołączyć odpowiedni dokument, np. kartę techniczną ).

Do niniejszej odpowiedzi dołączamy także dane techniczne wymiennika ciepła.

Pyt. 4. Proszę o podanie numerów PKOB dla budynków, gdzie będą budowane instalacje solarne i pompy ciepła, celem ustalenia stawek VAT-u dla zadania pn. „Budowa instalacji solarnych i pomp ciepła w Gimnazjum w Głuchowie i w Gimnazjum w Pluskowęsach oraz Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Zelgnie”.

Odp. Stawka podatku VAT dla w/w obiektów wynosi 22%. Nie są to obiekty budownictwa mieszkaniowego, dla których wg art. 41 ust. 2 Ustawy o podatku od towarów i usług przewiduje się obniżoną 7 %  stawkę podatku VAT.

Niniejsze wyjaśnienia stanowią integralną część SIWZ.

Metryka

  • opublikował: Pawel Rutkowski
    data publikacji: 2010-02-04 12:16
  • zmodyfikował: Pawel Rutkowski
    ostatnia modyfikacja: 2010-02-04 12:19

Metryka

  • opublikował: Pawel Rutkowski
    data publikacji: 2010-02-04 12:19

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 10893
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2010-02-04 12:20:29